| User | Atirox |
| Upload Date | February 16 2025 03:57 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.3.1 |
| Model | iPhone 16 Pro |
| Model ID | iPhone17,1 |
| Motherboard | D93AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.48 GB |
| Single-Core Score | 3401 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3003
431.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3109
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3271
67.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3605
83.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3209
43.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3892
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2950
236.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2831
87.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5141
153.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3256
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3528
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3987
306.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3711
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4008
39.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2670
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3020
95.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8610 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7038
1010.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9529
57.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8856
181.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9569
220.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9707
131.7 images/sec |
|
|
Clang
|
10882
53.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3462
277.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9010
279.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10312
308.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8766
36.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10687
332.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8876
682.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9528
279.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9134
90.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8969
8.68 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8312
263.2 Kpixels/sec |