| User | tsmgodoi |
| Upload Date | February 16 2025 03:15 PM |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP HP Pro Mini 400 G9 Desktop PC |
| Motherboard | HP 8955 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700T |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 1.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2408 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2071
297.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2184
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2243
45.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2366
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2267
30.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2368
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2336
187.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2423
75.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2314
69.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3158
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2922
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2403
184.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2304
67.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2931
29.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2346
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2682
84.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9523 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4942
709.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11562
69.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10866
222.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12546
289.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12000
162.9 images/sec |
|
|
Clang
|
15057
74.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2952
236.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14273
442.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5715
171.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9051
37.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13334
414.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10567
812.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9740
285.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8013
79.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16293
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11073
350.6 Kpixels/sec |