| User | ARMADA264 |
| Upload Date | February 16 2025 01:50 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING WIFI II |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4448 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 3542 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2060 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2144
307.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2008
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2174
44.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2029
46.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1874
25.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1934
9.53 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1845
147.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2070
64.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1128
33.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2815
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2790
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2332
179.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2436
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2549
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1836
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2449
77.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11068 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7981
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14258
85.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11088
227.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14363
331.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14324
194.4 images/sec |
|
|
Clang
|
16147
79.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2578
206.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17836
552.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5968
178.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13105
54.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15779
491.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13338
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12010
352.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7840
77.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20107
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11905
376.9 Kpixels/sec |