| User | ARMADA264 |
| Upload Date | February 16 2025 01:43 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING WIFI II |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4448 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2085 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2213
317.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2082
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2215
45.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2017
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1852
25.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1923
9.47 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1939
155.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2076
64.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1108
33.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2822
11.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2802
87.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2406
185.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2428
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2631
26.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1865
1.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2478
78.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10593 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8146
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14115
85.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10844
222.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12905
297.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13264
180.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15311
75.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2578
206.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17425
539.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5165
154.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10918
45.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15418
479.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12569
966.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11907
349.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7693
76.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19625
19.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12423
393.4 Kpixels/sec |