| User | 24hourtourist |
| Upload Date | February 16 2025 09:17 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Razer Blade 16 - RZ09-0510 |
| Motherboard | Razer SO6100 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2784 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2733
392.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2698
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2683
54.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2679
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2665
36.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2729
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2580
206.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2693
83.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2703
80.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3477
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3319
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2793
214.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2640
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3117
30.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2673
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2954
93.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16534 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9496
1.33 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21470
129.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20146
412.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19392
447.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
20965
284.5 images/sec |
|
|
Clang
|
30781
151.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3319
265.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
28946
896.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9294
278.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12094
50.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25384
789.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18508
1.42 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16624
487.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14139
140.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34106
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20357
644.5 Kpixels/sec |