| Upload Date | February 16 2025 07:02 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931B |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2477 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2563
368.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2303
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1860
38.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1366
31.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2568
34.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3809
18.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2663
213.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2467
76.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2387
71.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2412
9.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2549
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3037
233.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3151
92.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3101
30.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2281
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2548
80.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9108 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6434
924.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10351
62.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11059
226.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9707
223.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7537
102.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15469
76.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3039
243.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12343
382.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8061
241.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8590
35.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11475
357.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9846
757.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9378
275.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8914
88.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13134
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10606
335.8 Kpixels/sec |