| User | Hedge5117 |
| Upload Date | February 16 2025 06:27 AM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 7000 Gaming |
| Motherboard | Dell Inc. 0MK77P |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7300HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3489 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1234 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1154
165.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1366
8.23 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1336
27.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1333
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1026
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1306
6.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1152
92.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1334
41.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
559
16.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1738
7.19 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1800
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1122
86.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1300
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1729
17.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1071
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1456
46.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3394 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2081
298.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3990
24.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4069
83.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4436
102.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3412
46.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4380
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1360
108.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4069
126.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1670
50.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5274
21.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5304
165.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3259
250.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3768
110.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4042
40.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3724
3.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4644
147.0 Kpixels/sec |