| User | khizsyed |
| Upload Date | February 16 2025 01:28 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.3.1 (Build 24D70) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2024) |
| Model ID | Mac16,7 |
| Motherboard | Mac16,7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 Pro |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | Apple M4 Pro |
| Base Frequency | 4.51 GHz |
| Cluster 1 | 10 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 3685 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3145
451.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3181
19.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3542
72.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3464
79.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3486
47.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4211
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3394
271.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3250
100.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5257
157.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3928
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4056
126.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4328
332.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4304
126.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4001
39.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3011
2.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3354
106.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21271 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
15371
2.16 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21497
129.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
26530
543.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24684
569.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27550
373.9 images/sec |
|
|
Clang
|
36551
180.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4374
350.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26837
831.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
19870
594.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20343
84.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27929
869.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16877
1.30 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28786
844.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19987
198.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
31169
30.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
25793
816.7 Kpixels/sec |