| User | mbassily |
| Upload Date | February 15 2025 09:50 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E62 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG B850 EDGE TI WIFI (MS-7E62) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5469 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6398 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3519 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3333
478.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3467
20.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3723
76.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3329
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3244
44.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3147
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3426
274.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3059
94.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3615
108.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4563
18.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3879
120.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3876
298.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3854
113.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4096
40.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2791
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3940
124.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17679 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13240
1.86 GB/sec |
|
|
Navigation
|
18902
113.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19014
389.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19654
453.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21316
289.3 images/sec |
|
|
Clang
|
23041
113.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4513
361.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22258
689.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
17029
509.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
26150
108.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22755
708.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20988
1.61 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20520
602.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14398
142.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22035
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20010
633.6 Kpixels/sec |