| Upload Date | February 15 2025 08:45 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi 23127PN0CG |
| Model ID | Xiaomi 23127PN0CG |
| Motherboard | houji |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.91 GB |
| Single-Core Score | 2150 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1924
276.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1957
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2597
53.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2493
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2016
27.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2708
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2056
164.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2059
63.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2209
66.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1982
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2409
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1955
150.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2186
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2026
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1631
1.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2239
70.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6431 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5003
718.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7305
44.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9207
188.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8257
190.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7556
102.5 images/sec |
|
|
Clang
|
8199
40.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2184
174.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8207
254.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5202
155.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5427
22.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8545
265.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5243
403.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6330
185.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5860
58.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7603
7.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8359
264.7 Kpixels/sec |