| Upload Date | February 15 2025 06:57 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82Y7 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Dengeli |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 13.73 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2698 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2647
380.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2559
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2613
53.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2675
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2589
35.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2542
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2510
201.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2623
81.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2625
78.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3450
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3201
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2458
189.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2614
76.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3296
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2500
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2910
92.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12527 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8164
1.14 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15016
90.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15411
315.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16211
373.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14456
196.2 images/sec |
|
|
Clang
|
18662
91.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3223
258.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18455
571.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7592
227.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11697
48.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18946
589.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14245
1.10 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12926
379.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11403
113.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20234
19.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14371
455.0 Kpixels/sec |