| User | djnes2k5 |
| Upload Date | February 15 2025 06:30 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Acer Predator PH16-71 |
| Motherboard | RPL Discovery_RTX |
| Power Plan | ChrisTitus - Ultimate Power Plan |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2694 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2646
379.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2294
13.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2705
55.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2631
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2602
35.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2637
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2724
218.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2681
83.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2678
80.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3415
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2953
91.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2576
198.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2596
76.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3153
31.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2572
2.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2722
86.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17480 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9972
1.40 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21189
127.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21717
444.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21386
493.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23309
316.3 images/sec |
|
|
Clang
|
34475
169.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3465
277.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30836
955.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9720
290.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12933
53.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25049
779.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19112
1.47 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17079
501.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14099
139.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38248
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21432
678.6 Kpixels/sec |