| Upload Date | February 15 2025 06:01 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.3.1 (Build 24D70) |
| Model | MacBook Pro (16-inch, 2023) |
| Model ID | Mac14,6 |
| Motherboard | Mac14,6 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 Max |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Identifier | Apple M2 Max |
| Base Frequency | 3.68 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Single-Core Score | 2775 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2696
387.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2730
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2908
59.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2710
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2503
34.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3486
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2614
209.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2594
80.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2333
69.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2369
9.80 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3216
100.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3386
260.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3067
90.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3363
33.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2270
2.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2796
88.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15091 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12450
1.75 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16354
98.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18515
379.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16509
380.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18165
246.5 images/sec |
|
|
Clang
|
25886
127.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3301
264.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19905
616.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12128
362.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13374
55.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19658
611.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14759
1.13 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19751
579.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14143
140.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19384
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18883
597.9 Kpixels/sec |