| User | mhawkins7511 |
| Upload Date | February 05 2025 07:34 PM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B365M Pro4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4698 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2400 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1684 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1575
226.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1852
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1854
38.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1820
42.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1371
18.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1785
8.79 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1655
132.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1816
56.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
777
23.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2325
9.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2414
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1589
122.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1723
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2281
22.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1413
1.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1998
63.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7110 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3302
474.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8795
53.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6970
142.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9518
219.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7998
108.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12543
61.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2107
168.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12606
390.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3290
98.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10680
44.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10131
315.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8113
623.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8061
236.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5688
56.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11048
10.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8915
282.3 Kpixels/sec |