| Upload Date | February 05 2025 04:35 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Famille (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME H610M-K D4 |
| Power Plan | Performances leves |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2367 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2197
315.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2260
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2376
48.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2336
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2286
31.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2296
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2357
188.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2285
70.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2276
68.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2966
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2844
88.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2183
167.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2323
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2481
24.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2236
2.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2604
82.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5516
792.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11451
69.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10080
206.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10607
244.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12856
174.5 images/sec |
|
|
Clang
|
14232
70.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2775
222.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14470
448.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6103
182.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12244
50.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13154
409.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11096
853.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9261
271.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8587
85.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16696
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12288
389.1 Kpixels/sec |