| User | jqhart |
| Upload Date | February 16 2023 02:13 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 15 9510 |
| Motherboard | Dell Inc. 01V4T3 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1809 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1786
256.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1617
9.74 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1795
36.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1789
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1827
24.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1898
9.35 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1789
143.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1888
58.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1835
54.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1655
6.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2256
70.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1747
134.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1814
53.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1756
17.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1830
1.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1765
55.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6770 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3140
450.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9529
57.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5853
119.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9085
209.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9395
127.5 images/sec |
|
|
Clang
|
12085
59.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2035
163.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12613
390.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3816
114.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5490
22.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8049
250.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8302
638.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7744
227.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4708
46.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13720
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7575
239.8 Kpixels/sec |