| User | Barcelonczyk |
| Upload Date | February 05 2025 10:52 AM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83HM |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4782 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.55 GB |
| Single-Core Score | 2725 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2417
347.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2326
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2855
58.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2659
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2672
36.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2592
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3042
243.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2670
82.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2675
80.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3177
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3240
100.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2569
197.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2919
85.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2907
28.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2357
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3047
96.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10821 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7059
1013.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11098
66.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13193
270.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12164
280.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12994
176.3 images/sec |
|
|
Clang
|
13730
67.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3857
308.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14346
444.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9032
270.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11996
49.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14562
453.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9273
713.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12078
354.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11670
115.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13525
13.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13300
421.1 Kpixels/sec |