| User | mrjonj |
| Upload Date | February 05 2025 10:29 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProDesk 600 G5 SFF |
| Motherboard | HP 8597 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 2.99 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1605 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1569
225.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1838
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1651
33.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1791
41.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1380
18.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1777
8.75 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1558
124.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1547
47.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
754
22.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2203
9.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2168
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1603
123.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1691
49.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1861
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1491
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1883
59.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5167 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1918
275.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6350
38.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4235
86.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6490
149.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5931
80.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11227
55.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2015
161.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10010
310.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2272
68.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7881
32.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6156
191.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6892
529.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5888
172.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3197
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10819
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5647
178.8 Kpixels/sec |