| User | Artivis |
| Upload Date | February 05 2025 04:45 AM |
| Views | 33 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7560 |
| Motherboard | Dell Inc. 01C06K |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11950H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.61 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4989 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1993 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1963
281.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1710
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2216
45.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2083
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1909
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2013
9.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1962
157.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1610
49.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2060
61.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2302
9.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2188
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1779
136.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1990
58.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2291
22.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1980
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2208
69.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8301 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5532
794.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10510
63.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9401
192.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11527
265.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10983
149.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11833
58.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2218
177.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10676
330.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5420
162.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8600
35.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12138
377.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8520
655.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8134
238.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7227
71.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12635
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9461
299.6 Kpixels/sec |