| User | akbrumley |
| Upload Date | February 05 2025 02:34 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650I AORUS ULTRA |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650I AORUS ULTRA |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5231 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3312 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3128
449.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3202
19.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3481
71.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3140
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3070
41.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2918
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3232
258.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2899
89.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3477
104.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4297
17.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3676
114.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3622
278.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3659
107.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3822
37.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2669
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3670
116.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17440 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12200
1.71 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21498
129.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18178
372.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20650
476.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22415
304.2 images/sec |
|
|
Clang
|
24021
118.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4275
342.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23656
733.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13899
415.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19430
80.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25584
796.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21625
1.66 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18347
538.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14047
139.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26421
25.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18296
579.3 Kpixels/sec |