| Upload Date | February 04 2025 09:11 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | nubia NX769J |
| Model ID | nubia NX769J |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.01 GB |
| Single-Core Score | 1236 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1220
175.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1232
7.42 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1637
33.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1408
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1205
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1499
7.38 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1191
95.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1171
36.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1174
35.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1081
4.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1422
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1084
83.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1207
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1011
10.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
935
904.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1260
39.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5740 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4220
606.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6283
37.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8448
172.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7118
164.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6866
93.2 images/sec |
|
|
Clang
|
9324
45.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1470
117.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7501
232.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4955
148.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5367
22.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7603
236.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4768
366.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6261
183.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4792
47.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6079
5.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7649
242.2 Kpixels/sec |