| User | graffstudio |
| Upload Date | February 04 2025 08:18 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.3 (Build 24D60) |
| Model | Mac15,12 |
| Model ID | Mac15,12 |
| Motherboard | Mac15,12 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 2984 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2848
409.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2777
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2860
58.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2934
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2698
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3709
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2768
221.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2787
86.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2532
75.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2789
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3548
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3568
274.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3545
104.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3682
36.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2542
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3057
96.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11095 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8791
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12078
72.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12731
260.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13878
320.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12585
170.8 images/sec |
|
|
Clang
|
19151
94.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3643
291.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13358
413.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6743
201.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10521
43.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14465
450.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11061
850.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13874
407.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11551
114.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13344
12.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12552
397.4 Kpixels/sec |