| User | HmAlzahrani |
| Upload Date | February 04 2025 08:12 PM |
| Views | 31 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 17.5.1 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.54 GB |
| Single-Core Score | 1941 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
623
89.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2316
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2225
45.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2155
49.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1818
24.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2758
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1929
154.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2017
62.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1650
49.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1794
7.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2578
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2699
207.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2259
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2468
24.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1661
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2031
64.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5068 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4760
683.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7198
43.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5529
113.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5555
128.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5154
70.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7589
37.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2141
171.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6050
187.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3256
97.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4678
19.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7180
223.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4830
371.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5570
163.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4523
44.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5680
5.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5233
165.7 Kpixels/sec |