| User | naaljodi |
| Upload Date | February 04 2025 05:55 PM |
| Views | 29 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Gaming Laptop 15-dk2xxx |
| Motherboard | HP 88E4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4383 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2132 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1541 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1419
203.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1540
9.28 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1481
30.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1550
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1571
21.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1547
7.62 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1429
114.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1593
49.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1474
44.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1904
7.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2043
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1170
89.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1508
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1939
19.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1235
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1634
51.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4603 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2844
408.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5806
35.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4785
98.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5637
130.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6000
81.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6029
29.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1690
135.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6762
209.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3026
90.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5483
22.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6809
211.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4034
310.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5008
147.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4437
44.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4597
4.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5948
188.3 Kpixels/sec |