| User | hisyho |
| Upload Date | February 04 2025 02:31 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | FUJITSU PRIMERGY TX1310 M3 |
| Motherboard | FUJITSU D3521-A1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E3-1245 v6 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4088 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1357 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1320
189.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1577
9.50 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1435
29.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1513
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1168
15.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1558
7.67 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1384
110.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1287
39.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
645
19.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1904
7.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1861
57.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1193
91.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1334
39.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1531
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1240
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1647
52.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3598 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1495
214.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3623
21.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3441
70.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4527
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3958
53.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6392
31.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1728
138.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6176
191.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1586
47.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5352
22.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4978
154.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3980
306.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3970
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2923
29.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6441
6.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4362
138.1 Kpixels/sec |