| User | rmqader |
| Upload Date | February 04 2025 10:56 AM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 15-da2xxx |
| Motherboard | HP 86B4 |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10510U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4886 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.81 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1421 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1364
195.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1626
9.80 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1501
30.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1536
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1226
16.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1624
8.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1398
112.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1630
50.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
645
19.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1910
7.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2024
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1210
93.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1464
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1559
15.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1314
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1611
51.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3564 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1640
235.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4931
29.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3585
73.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4133
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3791
51.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4459
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1735
138.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6210
192.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1597
47.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5190
21.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5578
173.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3806
292.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3856
113.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2803
27.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5810
5.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4333
137.2 Kpixels/sec |