| User | 24hourtourist |
| Upload Date | February 04 2025 09:58 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Razer Blade 16 - RZ09-0510 |
| Motherboard | Razer SO6100 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900HX |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5586 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1994 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2778 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2748
394.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2648
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2708
55.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2755
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2730
37.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2700
13.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2577
206.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2702
83.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2650
79.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3498
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3189
99.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2769
212.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2605
76.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3135
31.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2637
2.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2912
92.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16705 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9425
1.32 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22559
135.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20544
420.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19417
447.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21466
291.3 images/sec |
|
|
Clang
|
31327
154.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3320
265.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29843
924.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9658
289.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11999
49.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24541
763.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18800
1.45 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17003
498.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13042
129.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
35766
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20193
639.4 Kpixels/sec |