| Upload Date | February 04 2025 04:31 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.1.1 |
| Model | iPad Air 13-inch (M2) |
| Model ID | iPad14,10 |
| Motherboard | J537AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M2 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.48 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.45 GB |
| Single-Core Score | 2616 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2559
367.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2643
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2595
53.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2557
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2345
31.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3076
15.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2395
191.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2444
75.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2240
67.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2331
9.65 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3112
96.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3190
245.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2980
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3368
33.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2080
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2690
85.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9996 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8011
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11235
67.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11217
229.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11441
263.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11588
157.3 images/sec |
|
|
Clang
|
15640
77.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3163
253.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12507
387.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7953
238.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9969
41.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13026
405.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10610
815.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11119
326.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9810
97.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11409
11.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10566
334.6 Kpixels/sec |