| User | edilsonlimatec |
| Upload Date | February 03 2025 10:29 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. H510M S2H V2 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H510M S2H V2 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700F |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4790 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1688 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1625
233.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1917
11.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1901
38.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1894
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1437
19.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1828
9.00 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1722
137.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1567
48.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
767
22.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2347
9.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2216
69.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1663
127.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1734
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2067
20.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1480
1.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2038
64.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7734 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3533
507.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10990
66.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7297
149.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10987
253.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8464
114.9 images/sec |
|
|
Clang
|
14952
73.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2158
172.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14374
445.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3096
92.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9395
38.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9799
304.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9739
748.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8767
257.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5985
59.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15622
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9028
285.8 Kpixels/sec |