| User | edilsonlimatec |
| Upload Date | February 03 2025 09:07 PM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C80 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z490 TOMAHAWK (MS-7C80) |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4792 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 24.00 GB |
| Transfer Rate | 2666 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1706 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1651
237.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1958
11.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1970
40.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1914
44.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1471
20.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1865
9.19 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1734
138.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1562
48.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
785
23.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2414
9.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2183
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1694
130.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1748
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2036
20.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1466
1.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1992
63.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6906 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2657
381.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9068
54.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4908
100.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9934
229.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7945
107.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15263
75.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2115
169.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14845
460.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2762
82.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9429
39.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8174
254.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9679
744.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8076
237.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4692
46.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15611
15.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7885
249.7 Kpixels/sec |