| User | Carli |
| Upload Date | February 03 2025 06:47 PM |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S928B |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 1802 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1970
282.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1382
8.32 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1904
39.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2114
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1576
21.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2058
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1664
133.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1646
51.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1895
56.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1764
7.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2076
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1857
142.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1906
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1799
17.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1444
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2066
65.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5566
799.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6850
41.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6679
136.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7091
163.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5994
81.4 images/sec |
|
|
Clang
|
6482
31.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1879
150.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7529
233.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5287
158.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5650
23.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7866
244.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5616
431.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7010
205.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6492
64.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7661
7.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8010
253.6 Kpixels/sec |