| User | Zenux |
| Upload Date | February 03 2025 05:46 PM |
| Views | 30 |
| Notes | ПРОВАЛ - (Курва -10 \ сколяр х1 \ +200) |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5693 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6200 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3190 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3312
475.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3118
18.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3141
64.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2875
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3049
41.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3060
15.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3014
241.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2908
90.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3172
94.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3844
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3760
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3407
261.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3478
102.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3856
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2655
2.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3161
100.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17782 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13523
1.90 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21955
132.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17911
366.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21103
486.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23544
319.5 images/sec |
|
|
Clang
|
26936
132.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3967
317.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26087
808.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11628
348.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19558
80.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26850
835.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19667
1.51 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18185
533.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14178
140.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29649
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20444
647.3 Kpixels/sec |