| User | paul_tsr |
| Upload Date | February 03 2025 03:19 PM |
| Views | 22 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 5570 |
| Motherboard | Dell Inc. 04NDTC |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12800H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4688 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1896 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1529
219.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1847
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2088
42.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2013
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1865
25.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1824
8.98 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1819
145.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1878
58.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1831
54.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2424
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2381
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1732
133.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1891
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2275
22.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1535
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1852
58.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8462 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4833
694.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8326
50.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8865
181.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11506
265.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10535
143.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12896
63.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2382
190.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12280
380.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6012
179.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7673
31.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13629
424.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8931
686.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8741
256.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9049
89.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13105
12.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10485
332.0 Kpixels/sec |