| User | tametiger147 |
| Upload Date | April 24 2023 06:28 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D97 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B660M MORTAR MAX WIFI DDR4 (MS-7D97) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2709 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2725
391.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2779
16.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2727
55.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2698
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2643
35.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2642
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2625
210.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2616
81.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2692
80.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2682
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3038
94.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2744
211.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2695
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2876
28.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2600
2.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2702
85.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13554 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6085
873.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
17541
105.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12920
264.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17412
401.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18272
248.0 images/sec |
|
|
Clang
|
27354
134.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3501
280.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26288
814.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7326
219.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12096
50.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15746
490.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17973
1.38 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14224
417.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9551
94.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30280
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15176
480.5 Kpixels/sec |