| User | ryan300 |
| Upload Date | February 03 2025 02:25 PM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5530 |
| Motherboard | Dell Inc. 0CCXYK |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1265U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2346 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2049
294.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2190
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2220
45.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2333
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2375
32.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2386
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2436
195.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2371
73.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2355
70.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3005
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2759
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1920
147.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2314
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2540
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2216
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2464
78.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2569
368.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5843
35.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6887
141.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6816
157.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6535
88.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6646
32.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2972
238.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11867
367.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3095
92.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8044
33.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9011
280.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6492
499.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8083
237.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5791
57.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11702
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8094
256.3 Kpixels/sec |