| User | maloxplay |
| Upload Date | February 03 2025 12:26 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro Computer (HK) Tech Limited MotherBoard |
| Motherboard | Shenzhen Meigao Electronic Equipment Co..Ltd ADFXI |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900HK |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2541 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2511
360.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2324
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2433
49.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2433
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2509
34.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2583
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2604
208.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2574
79.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2436
72.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3158
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2810
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2425
186.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2421
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2744
27.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2502
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2519
79.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8722 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3003
431.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10380
62.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7022
143.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10307
237.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11486
155.9 images/sec |
|
|
Clang
|
18915
93.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3269
261.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18719
580.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4151
124.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10804
44.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9235
287.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13351
1.03 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
9874
289.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5457
54.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
21110
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8700
275.5 Kpixels/sec |