| Upload Date | February 03 2025 09:46 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Samsung Galaxy S23 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S918B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.77 GB |
| Single-Core Score | 1970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1771
254.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1752
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2499
51.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2283
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1911
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2452
12.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1886
151.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1914
59.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1996
59.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1787
7.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2245
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1607
123.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2007
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1899
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1535
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1993
63.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4999 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3656
525.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5863
35.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7043
144.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6881
158.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5621
76.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6542
32.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2184
174.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6145
190.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4156
124.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4023
16.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6931
215.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3623
278.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5135
150.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3760
37.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5764
5.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6092
192.9 Kpixels/sec |