| User | rudywolf |
| Upload Date | February 03 2025 01:33 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4841 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3642 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2289 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2416
347.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2150
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2394
49.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2246
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2061
28.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2216
10.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2200
176.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2296
71.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1233
36.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3142
13.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3132
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2532
194.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2668
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2870
28.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2041
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2599
82.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10215 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7731
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12270
73.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10874
222.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11677
269.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12308
167.0 images/sec |
|
|
Clang
|
14296
70.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2821
225.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15526
481.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4965
148.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13244
54.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15077
469.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12048
926.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10389
304.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8332
82.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17465
16.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12890
408.1 Kpixels/sec |