| User | rudywolf |
| Upload Date | February 03 2025 01:13 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4643 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3618 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2181 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2305
331.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2123
12.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2007
41.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2162
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1975
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2123
10.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2103
168.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2197
68.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1161
34.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3047
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2991
93.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2427
186.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2570
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2821
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1970
1.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2523
79.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10020 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7716
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12419
74.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10858
222.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12309
283.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11766
159.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13676
67.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2714
217.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14952
463.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4609
137.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12183
50.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15252
474.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12081
928.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10286
301.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8283
82.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17022
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12658
400.8 Kpixels/sec |