| User | rudywolf |
| Upload Date | February 03 2025 01:04 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M DS3H |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4840 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3624 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2283 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2426
348.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2183
13.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2372
48.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2246
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2050
27.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2230
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2182
174.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2301
71.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1227
36.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3077
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3113
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2537
195.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2667
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2766
27.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2062
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2583
81.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10350 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7883
1.11 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12541
75.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10921
223.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11713
270.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12337
167.4 images/sec |
|
|
Clang
|
14466
71.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2856
228.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15459
479.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4941
147.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13206
54.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15498
482.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12444
956.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11051
324.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8602
85.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17633
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12965
410.5 Kpixels/sec |