| User | edilsonlimatec |
| Upload Date | February 02 2025 09:46 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 5437 |
| Motherboard | Dell Inc. 01PN4H |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-4200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 69 Stepping 1 |
| Base Frequency | 1.59 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 2588 MHz |
| Package | Socket 1168 BGA |
| Codename | Haswell ULT |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 1592 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 533 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
454
65.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
649
3.91 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
662
13.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
577
13.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
449
6.10 images/sec |
|
|
Clang
|
595
2.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
535
42.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
576
17.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
223
6.67 images/sec |
|
|
Background Blur
|
714
2.95 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
515
16.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
470
36.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
576
16.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
713
7.07 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
556
538.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
659
20.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1135 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
741
106.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1636
9.86 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1315
26.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1439
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1026
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1348
6.64 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
637
51.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1366
42.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
464
13.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1395
5.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1736
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1046
80.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1198
35.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1448
14.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1424
1.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1397
44.2 Kpixels/sec |