| User | R-Y-O |
| Upload Date | February 02 2025 06:53 PM |
| Views | 25 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-F GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 113 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 4177 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 512 KB x 16 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 2094 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1578 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1699
244.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1557
9.38 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1510
30.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1648
38.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1511
20.5 images/sec |
|
|
Clang
|
1682
8.29 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1393
111.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1689
52.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
898
26.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2233
9.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2186
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1477
113.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1613
47.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1696
16.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1613
1.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1670
52.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8681 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4340
623.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12223
73.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6801
139.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9441
217.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10489
142.4 images/sec |
|
|
Clang
|
22787
112.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1712
137.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
23846
738.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3869
115.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7392
30.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9251
287.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12393
952.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8402
246.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5343
53.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30900
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9716
307.6 Kpixels/sec |