| User | matthcarpenter |
| Upload Date | February 02 2025 06:37 PM |
| Views | 13 |
| Notes | 64 GB RAM configuration, geekbench_avx2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 24.04.1 LTS |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650-PLUS WIFI |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 5.66 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 60.48 GB |
| Single-Core Score | 3449 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3159
453.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2898
17.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3565
73.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3378
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3276
44.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3454
17.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3567
285.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3127
96.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3621
108.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4470
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3860
120.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3685
283.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3686
108.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3595
35.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2902
2.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3736
118.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21178 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14217
1.99 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25746
155.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19044
389.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
25659
591.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28694
389.4 images/sec |
|
|
Clang
|
41768
205.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4660
373.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37748
1.14 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12615
377.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19759
81.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
25687
799.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26308
2.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20820
611.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14190
140.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47265
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23985
759.4 Kpixels/sec |