| User | edilsonlimatec |
| Upload Date | February 02 2025 05:55 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. H110M-H DDR3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H110M-H DDR3-CF |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7400 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3497 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1598 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1183 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1056
151.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1343
8.09 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1302
26.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1280
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1018
13.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1251
6.16 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1073
85.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1266
39.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
509
15.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1544
6.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1771
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1080
83.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1300
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1729
17.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1081
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1387
43.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3116 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2033
292.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4327
26.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3784
77.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4649
107.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3391
46.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4700
23.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1361
109.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3433
106.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1219
36.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3222
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4468
139.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2269
174.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3494
102.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3879
38.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3957
3.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4338
137.4 Kpixels/sec |