| User | edilsonlimatec |
| Upload Date | February 02 2025 05:48 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. H110M-H DDR3 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H110M-H DDR3-CF |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7400 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3497 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1598 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1180 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1139
163.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1407
8.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1107
22.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1298
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
988
13.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1303
6.42 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1146
91.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1330
41.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
536
16.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1688
6.99 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1772
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
912
70.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1209
35.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1614
16.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1040
1.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1386
43.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3443 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2012
288.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4240
25.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3792
77.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4862
112.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3435
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4640
22.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1505
120.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4850
150.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1616
48.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5538
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5545
172.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2816
216.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3601
105.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3725
37.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3892
3.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4231
134.0 Kpixels/sec |