| Upload Date | February 02 2025 03:04 PM |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Xiaomi Poco F6 |
| Model ID | Xiaomi 24069PC21G |
| Motherboard | peridot |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.06 GB |
| Single-Core Score | 1938 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1625
233.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1588
9.57 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2399
49.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2310
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1910
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2475
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1820
145.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1944
60.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2023
60.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1855
7.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2236
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1448
111.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2010
59.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1899
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1536
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2109
66.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4860 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3156
453.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4881
29.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6883
140.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6812
157.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5881
79.8 images/sec |
|
|
Clang
|
6036
29.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1902
152.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6927
214.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3761
112.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3971
16.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6954
216.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3076
236.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5149
151.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4649
46.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6057
5.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6678
211.4 Kpixels/sec |