| User | Strumbull |
| Upload Date | February 02 2025 02:36 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 15.3 (Build 24D60) |
| Model | MacBook Pro (14-inch, Nov 2023) |
| Model ID | Mac15,3 |
| Motherboard | Mac15,3 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | Apple M3 |
| Base Frequency | 3.64 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 2803 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2710
389.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2212
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2868
58.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2183
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2618
35.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3358
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2785
223.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2766
85.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2467
73.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2716
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3352
104.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3417
262.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3484
102.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3563
35.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2516
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3021
95.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9533 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7865
1.10 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10183
61.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10703
219.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11199
258.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10198
138.4 images/sec |
|
|
Clang
|
14814
73.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3560
285.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11325
350.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7385
221.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8614
35.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13131
408.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7564
581.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12176
357.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10854
107.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10662
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10732
339.8 Kpixels/sec |