| Upload Date | February 02 2025 11:32 AM |
| Views | 50 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | Xiaomi 2406APNFAG |
| Model ID | Xiaomi 2406APNFAG |
| Motherboard | degas |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3405 revision 0 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.20 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.20 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.35 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.07 GB |
| Single-Core Score | 1335 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1251
179.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1258
7.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1737
35.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1605
37.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1332
18.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1635
8.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1284
102.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1403
43.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1308
39.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1050
4.34 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1566
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
896
68.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1427
41.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1113
11.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1154
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1332
42.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4107 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3155
453.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4933
29.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6691
137.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6145
141.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4858
65.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5100
25.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1112
89.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5731
177.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3135
93.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2914
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5866
182.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2562
197.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4580
134.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3952
39.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5081
4.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5257
166.5 Kpixels/sec |