| User | lamisator |
| Upload Date | February 02 2025 10:48 AM |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Area-51m |
| Motherboard | Alienware Alienware Area-51m |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 12 |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4985 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2392 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1489 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1451
208.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1655
9.97 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1647
33.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1673
38.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1294
17.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1558
7.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1382
110.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1428
44.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
689
20.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2061
8.53 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2040
63.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1374
105.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1600
47.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1889
18.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1401
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1784
56.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6514 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3139
450.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8109
48.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6850
140.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9594
221.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7523
102.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11577
57.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1591
127.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10334
320.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2729
81.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8543
35.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9450
294.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7726
594.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8149
239.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5151
51.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13242
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7812
247.3 Kpixels/sec |