| User | TZHElvis |
| Upload Date | February 02 2025 09:27 AM |
| Views | 21 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | NEC PC-VKT16XZG9 |
| Motherboard | NEC V-VD202 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10210U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 12 |
| Base Frequency | 2.09 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4189 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Comet Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1422 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1238
177.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1346
8.11 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1554
31.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1584
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1196
16.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1583
7.80 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1426
114.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1587
49.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
654
19.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2007
8.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2103
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1209
93.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1505
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1968
19.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1276
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1736
55.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3900 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2028
291.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5458
32.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4970
101.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4479
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3327
45.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4142
20.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1730
138.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5815
180.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1445
43.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5645
23.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6885
214.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3905
300.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4923
144.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4443
44.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6209
6.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5338
169.0 Kpixels/sec |